Новини за Световната купа по ръгби | Англия победи Австралия на четвъртфиналите, слагайки край на мечтата на руснаците

и руснаците Ветеранът Шарни Уилямс призова за нова финансова подкрепа, за да подкрепи кандидатурата на отбора си за получаване Световно първенство по ръгби Победа през 2025 г.

Англия беше твърде добра за Австралия на четвъртфиналите, доминирайки в 80-минутен мач, игран при най-тежките условия на турнира тази година, за да спечели с 41-5.

Само двама австралийски играчи, които са професионални играчи, получават заплащане. Останалите работят на пълен работен ден или учат, докато балансират ангажиментите си с националния отбор.

Гледайте всеки мач от Световната купа по ръгби за жени в Нова Зеландия в дома на ръгбито Stan Sport. Всички мачове се излъчват без реклами, на живо и при поискване

Говорейки след загубата, Уилямс каза, че е необходима повече подкрепа, ако Австралия иска да спечели следващото издание на Световната купа по ръгби в Англия.

„Нишката, която поставяме, е професионална, но за тези любители – всеки ден, в който я получават, е бонус“, каза ветеранът Wallaroos Center.

“Очевидно те играят за страната си, но също така работят здраво. Имаме учители, физици, всичко е тук.

Прочетете още: Ръководство и съвети за моделите на купата в Мелбърн на Саймън О’Донъл

Прочетете още: Wallabies се издигат в световната ранглиста с драматична победа

Прочетете още: Емоционално DCE съобщение след победата на кенгуруто

Тя добави: „Влязохме в този въпрос като аутсайдери и все още сме уязвими в ръгбито.“

„Да се ​​надяваме, че можем да намерим спонсори, да намерим малко пари и да възнаградим тези момичета за това, което правят.

„Ние сме там и жертваме телата си, излагаме телата си на карта един за друг, но преди всичко за Австралия.

„Обичаме да представяме нашата страна и спортът е огромен в Австралия, така че нека ги гледаме.

„Мислех да не спираме до тук, нали? Наистина имаме нужда всички в Австралия да продължат да подкрепят Wallaroos.“

„Не само в Световната купа, не само в малките състезания, но всичко това също и в Световната купа. Наистина е важно.“

Дъждът заля стадион Уейтакере през лъвския пай от мача и Англия изглеждаше като у дома си в мрачни условия, отбелязвайки седем опита срещу вратата на Австралия.

Всъщност Червените рози откриха резултата в осмата минута на мача с недостатъчен опит на капитанката Сара Хънтър.

Тя отпразнува като играч на Англия с най-много мачове за мъже и жени с дебюта си със 138 мача.

Марли Пакър пресече тебешира в 30-ата и 38-ата минута, за да поведе Англия до края на първото полувреме с голяма преднина при 19-5.

Единствените игрови точки на Wallaroos дойдоха малко преди почивката, когато Emily Chancellor отбеляза своя „опит за шампионска титла“ от задната страна на блестящ фарватер.

Това беше единственият искрица надежда за Австралия, след като Англия доминираше във владението и територията през първото полувреме.

След като ги надмина през първото полувреме, изглеждаше малко вероятно Wallaru да заплаши през второто.

Аби Уорд откри резултата в 43-ата минута, преди Ейми Кокин да се разпише в 53-ата минута и Алекс Матюс в 65-ата минута.

Англия забила пирон в ковчега и руснаците

Последният пирон в ковчега дойде в 80-ата минута, когато нов аванс беше ударен от задната част на линията, което донесе на Пакър третия опит в мача.

Накрая Англия успя да спечели с резултат 41-5.

„Той очевидно е много сломен“, каза Уилямс.

„Бихме се радвали да спечелим, но днес очевидно не беше така. Изсмукахме много напрежение. Знаехме, че Англия ще излезе силна и това направиха.

„През това първо полувреме трябва наистина да се гордеем с нашите усилия, но очевидно не можем да издържим 80 минути.

Англия ще се изправи срещу победителя от съботния мач между Съединените щати и Канада, докато Нова Зеландия ще се изправи срещу Франция в другия полуфинал.

За ежедневна доза от най-добрите извънредни новини и ексклузивно съдържание от широкия свят на спорта, абонирайте се за нашия бюлетин от Натисни тук!